Монтаж металочерепиці

Технологія монтажу металочерепиці досить проста, тому, маючи певні навички, час і бажання можна провести монтаж покрівлі самостійно, але краще звернутися до кваліфікованих фахівців, особливо якщо на покрівлі є вузли, які під силу виконати тільки професіоналам.

Виконуючи монтаж металочерепиці, слід чітко дотримуватися інструкції з монтажу, так як порушення технології укладання можуть зробити до серйозних проблем і значно зменшити термін служби покрівлі. Також важливо правильно встановити кроквяну систему і виконати гідро та тепло ізоляцію покрівлі, зробити виміри, грамотно підібрати та розрахувати необхідну кількість матеріалів. Все це під силу нашим фахівцям, які більше десяти років займаються монтажем покрівель, зокрема укладанням металочерепиці.
Для монтажу металочерепиці використовуються такі інструменти:
 • шуруповерт (1)
 • молоток (2)
 • киянка (3)
 • щітка з м’якою щетиною (4)
 • рулетка (5)
 • довга рейка (6)
 • маркер або олівець (7)
 • рівень (8)
Інструмент для монтажу металочерепиці шуруповерт Молоток для монтажу металочерепиці Технологія монтажу металочерепиці - киянка Щітка для очитски опилков при монтажі металочерепиці Монтаж металочерепиці рулетка Рейка при укладанні металочерепиці Плотницький олівець для розмітки металочерепиці інструмент для монтажу металочерепиці - рівень
для різання металочерепиці можна використовувати різні інструменти:
 • ножиці для різання по металу (1)
 • електричні ножиці (2)
 • ножівку по металу з дрібними зубами (3)
 • дискову пилку з твердосплавними зубами (4)
 • електролобзик (5)
Болгарка не підходить для різання металочерепиці Інструмент для різання металочерепиці ножиці по металу Електричні висічні ножиці для монтажу металочерепиці Технологія монтажу металочерепиці - ножівка по металу Різка металочерепиці дисковою пилкою - укладання металочерепиці Монтаж металочерепиці - різка електролобзиком
Не можна використовувати для різання металочерепиці болгарку (6) , тому що під впливом високої температури , яку створює обертовий абразивний коло болгарки, плавиться полімерний захисний шар і оцинковане покриття. Це може призвести до зниження корозійної стійкості матеріалу. Зашкодити полімерне покриття і призвести до процесу корозії так само можуть тирсу, що утворюються при різанні металу, тому їх необхідно змітати з листів металочерепиці щіткою з м’якою щетиною.
Монтаж металочерепиці рекомендується виконувати у взутті з м’якою підошвою, щоб уникнути пошкодження захисно-декоративного покриття. Ходити по металочерепиці потрібно обережно, наступаючи в місця, де знаходяться крокви у внутрішню частину хвилі.
Зберігання металочерепиці Зберігати металочерепицю необхідно в неопалюваному приміщенні на рівній поверхні. Металочерепиця укладається в штабелі на бруси товщиною 200мм. Крок між брусами повинен складати 500 мм. При зберіганні металочерепиці менше 1 місяця, матеріал укладається в заводській упаковці. При більш довгостроковому зберіганні, листи металочерепиці прокладаються рейками.
Як правило, листи металочерепиці профілюються і нарізаються в заводських умовах індивідуально для кожної покрівлі, відповідно до письмової заявки, в якій зазначаються кількість і необхідні розміри листів, відповідних довжині скатів, завмер яких проводиться після установки кроквяної системи і укладання гідроізоляційної плівки і обрешітки. Якщо довжина ската перевищує 6 метрів – рекомендується розрізати листи на дві частини, з урахуванням нахлеста в 150 мм. З одного боку, довгі листи більш кращі для покрівлі, так як утворюється менше стиків. З іншого боку, це ускладнює процессмонтажа, тому що довгі листи складно піднімати на дах через велику вагу і ризику порушити геометрію самого профільованого покриття. Як зробити обмір скатів покрівлі Розрахунок металочерепиці для прямокутного ската проводиться шляхом ділення ширини схилу на корисну площу аркуша, а довжина листа визначається вимірюванням довжини ската, яка вимірюється від карниза до коника. Розмір розраховується з урахуванням того, що лист металочерепиці повинен виступати над карнизом даху на 40мм. Для того, щоб розрахувати кількість і довжину листів для шатрових та інших типів дахів, необхідно зробити креслення кожного ската на міліметровому папері і розкласти кожен аркуш окремо.
Розміри листів металочерепиці Перед тим, як приступати до монтажу металочерепиці, необхідно перевірити кроквяну систему. Важливо щоб діагоналі прямокутних скатів були рівні, оскільки при укладанні листів на нерівні скати може зміститися замок, що в подальшому призведе до протікання даху. Рекомендований мінімальний ухил покрівлі для укладання металочерепиці повинен становити не менше 14 градусів.

Пристрій гідроізоляції Конденсат, образующійсявследствіе коливань температур протягом доби, а також підвищена вологість, яка піднімається з внутрішніх приміщень, може значно зашкодити покрівлі, тому перед монтажем металочерепиці слід укласти теплоізоляційний шар, товщина якого повинна становити мінімум 200мм. Утеплювач закладається між кроквами, під нього внахлест укладається пароізоляційна плівка, яка служить бар’єром для випарів, що піднімаються з внутрішніх приміщень. Місця нахлеста пароізоляційної плівки проклеюються спеціальною стрічкою для герметичності.

Перетин покрівлі Наступним етапом при монтажі будь-якого покрівельного покриття є укладання підпокрівельної (гідроізоляційної) плівки, що служить для захисту утеплювача і підпокрівельного простору від вологи. Для металочерепиці використовується Антиконденсат – плівка, спеціально призначена для всіх вентильованих похилих покрівель, де покриттям служать матеріали, вихідною сировиною для яких є метал. Гідробарьерние плівки укладаються на крокви у напрямку від карниза до коника з нахлестом від 150 до 250мм. (Залежно від кута нахилу покрівлі) так, що б під коником залишався вентиляційний зазор не менше 50 мм. До крокв Антиконденсат прикріплюється скобами за допомогою будівельного степлера і фіксується контр рейкою з перетином приблизно 30х50мм. При цьому плівка укладається так, що б вона не стикалася з утеплювачем, а зазор між ними повинен складати не менше 30мм. Якщо висота крокв недостатня, то на них набивається проміжна решітка висотою 50мм., На яку укладається плівка з провисанням 10-20мм. Цей спосіб укладання дозволяє захистити утеплювач від вологи, але у нього є один недолік – разом з потоком повітря і парою вивітрюється і тепло. У такому випадку більш раціонально буде використовувати супердифузійні мембрану – гідроізоляційну плівку, яка має велику паропропускной здатністю, яка витримує великий тиск води. Таку плівку можна укладати на утеплювач без вентиляційного зазору.
Монтаж обрешітки Над гідроізоляційної плівкою до крокв набивається решетування (брус з перетином 40х50мм. або 50х50мм., оброблений антисептиком) з кроком, відповідним довжині хвилі (для типу профілю монтеррей – 350мм.), причому перший брус (від карниза), повинен бути товщі (50х100мм. або 40х100мм.), а відстань від початку першого бруса до середини другого має становити 300 мм. У випадку, якщо крокви розташовуються один від одного на відстані більшій, ніж 1000мм, необхідно використати брус з великим перетином.
Навколо димоходів, мансардних вікон і в ендовах укладається суцільна обрешетка, на сторони гребеневої планки кріпиться по 2 бруска. На торцях, для монтажу торцевих планок, набивається дошка на висоту профілю металочерепиці.
Внутрішній скіс покрівлі використовуючи металочерепицю На внутрішніх стиках скатів перед укладанням металочерепиці встановлюються внутрішні ендови (разжелобние планки), які кріпляться до суцільної обрешітки, спеціальними кляймера. Планки монтуються з нахлестом 100-150мм. Листи металлочерпіци розмічаються і підрізають, а потім монтуються на внутрішні розжолобка. Поверх стиків листів встановлюється декоративна ендовах планка. Слід зазначити, що пристрій внутрішніх стиків і примикань вимагає уважного і професійного підходу, так як вони є найбільш вразливими місцями на даху.
Перешкоди при монтажі металочерепиці Також вразливими місцями на крівлі є пічні труби. Для уникнення проблем у місцях примикань, передбачено використання внутрішнього фартуха. custodia in silicone per iphone 8 7 На стінках труби робиться штроба, яку необхідно очистити і промити водою. Планка внутрішнього примикання (внутрішній фартух) встановлюється навколо нижньої стінки труби димоходу і прикріплюється оцинкованими самореземі. Для запобігання протечек, внутрішній фартух необхідно встановлювати з нахлестом до 150мм і герметизувати край планки, що входить до штробу. Після цього монтується так званий «галстук» для стоку води, який виготовляється з плоского листа, краї якого загинаються у вигляді бортиків, для того, щоб не розтікалася вода. Краватка заводиться під нижню частину внутрішнього фартуха та направляється або вниз до карниза, або в розжолобок. Після монтажу внутрішнього фартуха і «краватки» можна переходити до укладання металочерепиці навколо труби. Поверх листів металочерепиці встановлюється декоративна планка примикання (зовнішній фартух), яка кріпиться до саморізами до стіни труби.
Монтаж водостоків Після укладання плівки і монтажу обрешітки встановлюються власники жолоби (відповідно з інструкцією з монтажу водостічної системи). При установці власників важливо врахувати, що верхній край жолоба повинен бути розташований на 20-25 мм. нижче за край металочерепиці, для того щоб сходив з даху сніг не пошкодив ринву.
Водостічний жолоб необхідно закріпити у встановлених власниках. Як встановлювати жолоб при монтажі металочерепиці. Після установки жолобів до нижньої рейці обрешітки прикріплюється карнизна планка так, щоб її нижній край перекривав край жолоба. На карнизну планку виводиться гідроізоляційна плівка, для того, щоб забезпечити стікання конденсату в жолоб.
Перед тим, як приступити до укладання металочерепиці, з листів необхідно зняти захисну плівку, якщо вона є. Перший лист металочерепиці вирівнюється по торця і закріплюється саморізом у коника.
При цьому винос листа щодо краю карниза повинен становити не менше 40 мм. Порядок укладання листів металочерепиці Другий лист укладається внахлест на перший, якщо монтаж покрівлі ведеться справа наліво або край другого аркуша підкладається під край першого, якщо монтаж проводиться зліва направо.
Листи з’єднуються саморізами у верхній частині нахлеста так, щоб вони не були прикручені до решетування й могли разом повертатися щодо самореза, утримує перший лист у коника даху (ріс.В). Третій лист монтується аналогічно другому. Скріплені між собою три листа вирівнюються паралельно карнизу даху. Листи, що стикуються по довжині, вирівнюються по торця даху.
Профільовані листи металочерепиці кріпляться за допомогою саморезов з ущільнювачем, з розрахунку 6 шт. на 1 м.кв. “Зигзагом” по суцільному малюнку черепиці.
Для роботи рекомендується використовувати електродриль з насадкою для шурупів. Самонарізи вкручуються під
всередину хвилі листа під поперечною складкою перпендикулярно до листів. custodia calzino iphone 5s Кріплення листів металочерепиці У місцях бічного стику листів, а також у місцях примикання, листи кріпляться шурупами в кожну хвилю. По краях карниза листи кріпляться в кожну другу хвилю. У місцях нахлестов по довжині листи кріпляться в кожній другій хвилі під поперечною складкою.
Монтаж коника Торцеву планку кріплять до торцевої дошці металочерепиці шурупами з кроком 500мм. Зверху торцеві планки кріпляться саморізами завдовжки 80мм, а збоку використовуються саморізи довжиною 28мм. Достатній нахлест на торці становить 100мм.Еслі основа під монтаж торцевих планок виконана правильно, то планка повністю покриває торець поверх хвилі профілю металочерепиці.
Торцева планка Конькова планка встановлюється після того, як всі листи металочерепиці змонтовані і закріплені. Під коньковую планку укладається ущільнювальна стрічка з вентиляційними отворами. На ущільнювач встановлюється коньковая планка і прикріплюється саморізами до кожної другої хвилі металочерепиці. Нахлест конькових планок повинен становити не менше 100 мм. Торцеві елементи прикріплюються до коньковим планок саморізами.
Монтаж снігозатримувача Решітка огорожі кріпиться на рівні карниза. Вона необхідна для забезпечення безпеки пересування на покрівлі в процесі експлуатації. Огороджувальні решітки регулюються відповідно до кута нахилу даху, і прикручуються у місцях прогину хвилі до бруса шурупом М8х60 через гумову прокладку. Грати огородження кріпиться на опори за допомогою болтів М10×35 і М8х55 (для верхньої та нижньої частини опори). Отвір для болтів повинен бути 11мм у верхній і 9 мм – в нижній частині огороджувальної секції. У верхній отвір також вставляється поліетиленова заглушка, а місця примикання до покрівлі герметизуються.
Перехідний місток на металочерепиці Для забезпечення безпечного доступу до труб, антен тощо, на даху встановлюються перехідні містки. Кріплення опорних кронштейнів містка до покрівлі проводиться аналогічно кріпленню покрівельного огородження. Регулювання нахилу платформи щодо покрівлі, який може становити до 50 °, здійснюється підбором відповідних отворів у нижньому і верхньому кронштейнах.

Кронштейни фіксуються болтами М 8х20 по два на кожній стороні. Встановлення огорожі на покрівлі Для уникнення лавинного сходу снігу з даху встановлюється трубчастий снігозатримувач. Монтаж трубчастого снігозатримувача здійснюється так само, як і перехідного містка і покрівельного огородження. Снегодержатель встановлюється на відстані 350мм від карниза.

Оставьте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *