Мідна покрівля чи натуральна черепиця – що вибрати?

Кожному, хто захотів побудувати свій власний заміський будинок або котедж, одного разу доведеться постати перед вибором – який матеріал використовувати для створення даху?

На сьогоднішній день існують два покрівельних матеріали, в достатній мірі відповідають як вимогам довговічності і міцності, так і сучасних архітектурних рішень. Це натуральна черепиця і мідна покрівля. Ці матеріали досить універсальні, тобто підходять для покриття кам’яних, цегельних і дерев’яних будинків, а також підходять для будь-якого даху – як простий двосхилим, так і для даху самої складної конфігурації. Які ж переваги і недоліки можна у них виявити? Спробуємо порівняти ці два матеріали по ряду характеристик.

Довговічність. Мінімальний термін служби черепиці – близько 100 років, в середньому – 150-200 років. Мідна покрівля прослужить не менш довго. Відомо, що в ряді європейських міст збереглися будинки, побудовані кілька сотень років тому і досі зберегли свою мідний дах. Як мідна покрівля, так і черепиця хімічно стійкі, не піддаються руйнувань внаслідок несприятливих або агресивних дій навколишнього середовища.

Монтаж. Монтаж як мідної покрівлі, так і черепиці повинні здійснювати професіонали. Від якості укладання черепиці й листової міді багато в чому залежить довговічність і надійність даху.

Експлуатація та догляд. Як мідна покрівля, так і черепиця не потребують ніякого додаткового догляду. Спочатку мідна покрівля буде зберігати свій природний золотисто-червоний колір, але вже через кілька років на ній з’явиться патина, і вона стане малахітово-зеленою. Керамічна черепиця так само з часом кілька темніє. Але ці зовнішні зміни ніяк не відбиваються на міцності матеріалів.

Повітропроникність і теплостійкість. У цьому відношенні керамічна черепиця зарекомендувала себе краще, ніж мідна покрівля. Керамічна черепиця, на відміну від металочерепиці, має низьку теплостійкість, що забезпечує дому прохолоду спекотним літом, і тепло – студеної взимку. Воздухопроводность черепиці так само набагато вище, ніж у фальцевої мідної крівлі.

Колір. Колір покрівельної міді, як уже говорилося, завжди однаковий. Відразу ж після укладання вона буде мати природний мідний блиск, який з часом піде, а сама покрівля стане благородного зеленого відтінку. Існують методи штучного «старіння» покрівлі ще до установки. Керамічна черепиця також досить обмежена за своїм забарвленням. Її кольори – це кольори тієї глини, з якої вона виробляється. Додавання будь-яких додаткових фарбувальних пігментів в глиняну суміш не допускається. Інший вид натуральної черепиці – цементно-піщаний – має куди більшу колірну розмаїтість. У цементно-піщану суміш відразу ж додаються барвники, які і додають черепиці потрібний колір. На сьогоднішній день найбільш популярними є цегельно-червоний, зелений, чорний і коричневий. Якщо Ви захочете черепицю будь-якого іншого кольору (наприклад, пурпурний або помаранчеву) – Вам доведеться її замовляти додатково.

Таким чином, як видно з вищенаведених даних, як мідна покрівля, так і натуральна черепиця мають свої переваги і недоліки.

Оставьте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *