Фінська металочерепиця

Фінляндія традиційно є найбільшим постачальником будівельної продукції на російський ринок. Різноманітністю товарів будівельного профілю з Фінляндії може позаздрити будь-який західний виробник, який працює в Росії.
Існує кілька причин популярності нашого північного сусіда Фінляндії на російському будівельному ринку, і це не лише географічне розташування наших держав і спільна історія.

По-перше, варто відзначити передбачливість фінських бізнесменів, які правильно оцінили хороші перспективи російського будівельного ринку ще наприкінці 80-х років, і тоді ж почали його освоювати, ставши піонерами серед іноземних постачальників будівельної продукції на російський ринок. Фінські бізнесмени зробили активні дії до збільшення продукції, що поставляється до Росії, і з часів перебудови стали осягати особливості нашого будівельного ринку, вивчили попит, і зараз чудово володіють ситуацією, орієнтуючись в Росії краще будь-яких інших іноземних постачальників.

По-друге існує одна незаперечна перевага фінських будівельних матеріалів – вони стійкі до морозів, відлиг і снігопадів. Клімат Фінляндії дуже схожий на російський, і це на руку фінським виробникам, які анітрохи не міняють технологію виготовлення матеріалів в порівнянні з тією, яка використовується для виробництва будівельних матеріалів, використовуваних у Фінляндії. Досвід показує, що будівельні матеріали, вироблені країнах з теплим кліматом, не завжди ідеально підходять до російських умов, а іноді і зовсім не відповідають вимогам суворого російського клімату.

Але головною причиною фахівці називають високу якість фінської продукції та її багатий асортимент. Технології виробництва будівельних матеріалів, що використовуються фінськими виробниками по праву вважаються одними з кращих у світі. Основні характеристики продукції, що випускається завжди мають високі показники, що відповідають всім вимогам сучасних стандартів якості. Більшість фінських виробників мають незаплямовану репутацію, а деякі успішно працюють на російському ринку вже більш 20 років.

У Фінляндії близько 40 років тому був створений новий покрівельний матеріал, що отримав торгову назву «металочерепиця». В даний час технологія виготовлення металочерепиці доступна багатьом іноземним та вітчизняним виробникам, але найбільш якісна металочерепиця виробляється саме у Фінляндії. Багато компаній роблять спроби розробити формулу високоякісної металочерепиці, що перевершувала б за основними параметрами фінську, однак на даний момент можна констатувати безумовне лідерство фінських виробників у цьому сегменті будівельного ринку. Фінські компанії пояснюють це підвищеною увагою до дрібниць, дотриманням традицій і стандартів при виробництві цієї продукції.

Вже на стадії прокату сталі, фінська металочерепиця формується в якісний продукт, що має свої унікальні переваги. Характеристики стали повинні забезпечувати якісне покриття. При цьому сталь повинна бути одночасно достатньо м’якою для якісного профілювання, а й досить жорсткою, придатною для експлуатації на даху. Щоб забезпечити оптимальне співвідношення всіх цих параметрів, на фінському виробництві здійснюється суворий контроль за всіма етапами виготовлення металочерепиці.

У фінської металочерепиці не має проблем з відшаровуванням покриття або неоднорідністю кольору. Такі проблеми зазвичай виникають при використанні невиверенном грунтовки. У результаті з’являється іржа і плямисте вицвітання металочерепиці. При цьому в таких виробників, листи з різних партій, за документами мають один і той же колір, в реальності помітно відрізняються один від одного. Листи фінської металочерепиці одного кольору, що взяті з різних партій абсолютно ідентичні, і це є своєрідним еталоном якості, на який рівняються інші виробники, але не завжди успішно.

Товщина прокату стали також має істотне значення для металочерепиці. Приміром, шведи використовують прокат, товщина якого становить лише 0,4 мм. Такі тонкі листи не забезпечують ряд вимог західноєвропейських країн тому що вони легко уразливі при монтажі. Деякі російські компанії використовують прокат товщиною 0,55 мм, що на думку професіоналів є не оптимальним значенням. При такій товщині прокат має підвищену жорсткість і тому його досить важко обробляти. В результаті при монтажі порушується геометрія, стають видні стики між листами, і загальне сприйняття цілісності даху руйнується. Фінські листи мають товщину 0,5 мм, що є оптимальним значенням, оскільки забезпечується необхідна стійкість до навантажень. Профілюється такий прокат без будь-яких порушень геометрії, що робить покрівлю єдиним цілим, а стики помітні тільки з близької відстані, якщо перебуває безпосередньо на даху.

При виборі металочерепиці також необхідно враховувати популярність виробника, і раскрученность бренду бо маловідомі виробники можуть просто зникнути з ринку, і у випадку виникнення проблем або при необхідності додаткової партії, Вам буде не до кого звернутися.  Металочерепиця відомих виробників може коштувати на 5% -10% дорожче, але в результаті Ви отримуєте гарантію того, що при її виробництві використовуються тільки високоякісні матеріали, і виробник несе повну відповідальність за свою продукцію.

При виборі виробника потрібно переконається в тому, що у нього є всі необхідні комплектуючі до металочерепиці, яку Ви купуєте. Було б дуже неправильно і легковажно згадувати про це тільки коли приходить час монтажу покрівлі. Деякі виробники не можуть надати всіх необхідних комплектуючих, так що треба це перевірити в саму першу чергу.

У зв’язку з особливостями фінського законодавства, яке забороняє експлуатацію будинку без деяких покрівельних елементів, фінські виробники давно налагодили випуск широкого асортименту покрівельних аксесуарів, таких як покрівельні містки, снігозатримувачі, громовідводи, пристінні і скатні сходів, а також пожежні люки. Такий багатий асортимент рідко зустрічається у російського виробника, і якщо при монтажі покрівлі необхідно використовувати якісь аксесуари, то фінські виробники в цьому випадку можуть запропонувати Вам найбільш широкий вибір даної продукції.

Коли Ви робите вибір на користь тієї чи іншої металочерепиці, не забувайте про те, що форма профілю має безпосередній вплив на технологічність монтажу. Певні профілі можуть позитивно чи негативно вплинути на якість зчленування аркушів. Тому, попросіть продавця показати Вам фотографії покрівлі, покритої вибирається металочерепицею, тим профілем, який Ви хочете придбати. Покрівля повинна виглядати монолітно, поздовжні і поперечні стики не повинні бути помітні.

Термін служби металочерепиці визначається використовуваним в ній покриттям. «Пурал» на сьогоднішній день є оптимальним покриттям з урахуванням співвідношення ціни / якості. Покриття «ПВФ2» забезпечує найбільшу стійкість, і при його виборі доцільно буде купувати металочерепицю відомого виробника в максимальній комплектації.

Якщо необхідно забезпечити відсутність блиску на даху, можна вибрати покриття «Матовий поліестр». Якщо при експлуатації покрівлі не потрібна підвищена надійність, то для виключення блиску підійде покриття «Поліестр». Колір металочерепиці вибирається, зрозуміло, в залежності від особистих переваг і особливостей дизайну будинку, але необхідно пам’ятати, що на світлій металочерепиці можуть бути сильніше помітні забруднення, а металочерепиця темних тонів може сильно нагрітися в спекотний день. Тому при виборі металочерепиці темних тонів варто задуматися про забезпечення якісної вентиляції підпокрівельного простору. Важливим чинником, при виборі металочерепиці, є вибір дилера, у якого Ви придбаєте матеріал.

Багато фірм непомірно завищують ціни на металочерепицю, і одна й та сама продукція буде коштувати зовсім неоднаково у різних роздрібних продавців. Після того, як Ви визначилися з вибором – обов’язково перегляньте ціни у різних дилерів на обрану продукцію. Також має значення професіоналізм і знання продавців-консультантів, які зайняті на фірмі, так як термін служби покрівельної системи розрахований на десятки років, і після покупки Вам може знадобитися якась додаткова інформація або сервісне обслуговування, рівень якого буде залежати від професіоналізму співробітників компанії.

І самий важливий момент – це бездоганний монтаж металочерепиці, який можуть забезпечити лише ті фірми, співробітники яких мають ліцензовану практику монтажу. Навіть найдорожчу і високоякісну металочерепицю досить складно встановити найкращим чином, з урахуванням всіх нюансів, про які відомо лише професіоналам своєї справи.

Оставьте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *