Що таке бітумна черепиця?

Бітумна крівля ще її називають м’яка черепиця або м’яка крівля, була винайдена як аналог натуральної черепиці, маючи при цьому на порядок (більш ніж в 5 разів) меншу вагу і (у 2 — 3 рази) меншу ціну. При цьому зменшення ваги крівлі автоматично приводить до зменшення витрат на будівництво всього будинку — фундаменту, стін, перекриттів, стропіл, і природно, на монтаж м’якої черепиці.

М’яку бітумну черепицю також часто називають покрівельна плитка, гонт або шинглс. Вона є невеликими плоскими листами, з фігурними вирізами по одному краю (зазвичай один лист імітує 3–4 черепиця). Цей матеріал, з одного боку, є штучним, а з іншою, його з повною підставою можна віднести до групи «м’яких матеріалів», оскільки по своїй структурі і вживаним компонентам він близький до рулонних матеріалів.До того ж, як і всі інші матеріали м’якої крівлі, він виконує тільки захисну (ізоляційну) функцію.

Основа бітумної черепиці — стеклохолст або стеклоткань з нанесеним на обидві сторони окисленим або модифікованим бітумом. Лицьова поверхня — кольорова кам’яна або мінеральна крихта, яка додає матеріалам різноманітні колірні відтінки і захищає від кліматичних дій, забезпечуючи, таким чином, тривалий період експлуатації. На лицьову поверхню можуть бути нанесені бітумні клейові плями, призначені для приклеювання плиток один до одного при укладанні внахлест (у разі відсутності склеювального шару на нижній стороні плиток).

Нижня сторона плиток або повністю покрита шаром кварцового піску, або на край плиток додатково наносять шар модифікованого СБС бітуму, що самоклеїться, який захищають спеціальною плівкою.Для дахів з невеликим ухилом або обгрунтованим, до якого не можна кріпити плитку цвяхами, застосовується плитка, що повністю самоклеїться.

Ряд фірм застосовують для лицьового шару мідні пластинки, що, хоча збільшує вартість виробу, але дає додаткові можливості для дизайну.

М’яку черепицю, яка фанерована мідним листом, має декілька відмінну від звичайних бітумних плиток структуру.

Оставьте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *