Черепиця і її використання

Черепиця – вогнетривкий, найбільш довговічний і дешевий місцевий покрівельний матеріал. Через велику вагу вимагає міцних крокв і обрешітки. Щоб уникнути протікання покрівлі скату надають ухил 40-45 °.

Черепиця може бути пазової штампованою, пазової стрічкової, плоскої стрічкової і конькової. Найбільше застосування отримала більш легка стрічкова черепиця. 1 м3 покрівлі з пазової штампованою черепиці важить приблизно 50 кг, з плоскої стрічкової черепиці – 60 кг.

Укладають черепицю в один або два шари.

Пазів штамповану черепицю укладають в один шар з напуском по довжині і ширині тільки на ширину пазів (фальців). Кріплять черепицю дротом, яку пропускають через вушко, за вбитий у обрешетіну цвях. Перші два ряди черепиці укладають з горища або лісів, а інші ряди – з драбини чи лавки, пересувається по решетуванню.

Пазів стрічкову черепицю укладають з напуском одного ряду на інший на 70-80 мм і однієї черепиці на іншу на ширину подовжнього паза.

Плоску стрічкову черепицю стелять у вигляді двошарового або лускатого покриття. Перші два ряди також кладуть з горища або лісів і ведуть їх справа наліво. Кожну черепицю, яка йде уздовж карнизних або фронтонних звисів, незалежно від нахилу даху, треба обов’язково кріпити. В інших рядах на схилах кріплять кожну другу або кожної третьої черепицю (при дуже крутих дахах – кожну черепицю). Кріплять плоску черепицю спеціальними Клямер, але найчастіше цвяхами. Укладають її так, щоб вищерозміщені ряди перекривали нижележащие. Шви між черепиця промащують з внутрішньої сторони вапняно-цементним або вапняно-глиняним розчином, додаючи волокнисті матеріали.

Разжелобки покривають оцинкованої покрівельної сталлю по суцільній обрешетке. Краї черепиці прітесивают у напрямку разжелобки і укладають так, щоб вона нависала ка разжелобок на 150 мм.

Для відведення води до ринв прилаштовують настінні жолоби і кріплять їх до спеціальних крюкам, прибитих до решетування. Коник покривають спеціальною черепицею.

Оставьте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *